پاور ویندوز, مقالات

پاور ویندوز چیست

پاور ویندوز - هرا آپشن

صنعت خودرو سازی سالهاست بدنبال ساخت و نصب آپشنهایی بر روی خودروهاست که امنیت و سهولت رانندگی را ارتقا بخشند. در دنیای پرمشغله و پرسرعت خیلی از کارهای ابتدایی و ضروری ممکن است به دست فراوشی سپرده شود و عواقب جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد از جمله بالا بردن شیشه ها بعد از ترک خودرو . یکی از مشکلات صاحبان خودرو فراموشی بالا بردن شیشه ها در هنگام ترک خودروست چه بسیار سرقت هایی که از شیشه پایین خودرو اتفاق افتاده است و یا حیوانات و یا حشرات با پایین بودن شیشه ماشین به داخل خودرو نفوذ کرده اند ،آپشنی که امروز این مشکل را رفع کرده است پاور ویندوز است.

در فصول گرم و سرد سال پایین بودن شیشه ها سرما و رطوبت و گرما به تجهیزات الکتریکی و حتی روکش های داخل کابین آسیب می رساند، اطمینان از بسته شدن کامل شیشه ها بعد از زدن ریموت خودرو از دغدغه رانندگان است که خودرو مجهز به پاور ویندوز این اسودگی خیال را بدنبال دارد.

پاور ویندوز شامل یک سری تجهیزات الکتریکی و الکترومکانیکی ست که بعد زدن قفل دزدگیر بطور اتوماتیک شروع به بالا بردن شیشه ها می کند.

وجود پاور ویندوز بقدری حائز اهمیت است که تمامی خودروهای تولیدی در کارخانه های جهان مجهز به این آپشن ایمنی بخش می شوند ولی متاسفانه در کشور ما با وجود قیمت بالای خودروها این آپشن در بسیاری خودروها باید بعد از خروج از کارخانه و توسط مالک خودرو بر روی آن نصب شود.

نحوه عملکرد پاور ویندوز

پاور ویندوز در سه نوع مختلف یافت می شود که هرکدام مزایا و معایبی دارند، بطور کلی پاور ویندوز شامل دو سیم مثبت و منفی است که پشت موتور شیشه بالابرنده قرار می گیرد در اینجا سیم موتور بالابرنده قطع شده و در بین مسیر، سیم پاور ویندوز مثبت منفی متصل می شود ممکن است این نگاه کلی به فرایند نصب آنرا ساده بنمایاند ولی به تخصص و مهارت برای یک نصب بی نقص و اصولی نیاز دارد.

پاور ویندوز چیست - های آپشن

ویژگی های مهم پاور ویندوز

در ادامه ویژگی های مهم پاور ویندوز را معرفی می کنیم

آنتی ترپ Anti Trap

تصور اینکه ریموت کنترل زده شود شیشه ها شروع به بالا رفتن کنند و در این بین دست بچه یا حیوان خانگی ما بین شیشه مانده باشد واقعا وحشتناک است . قابلیت آنتی ترپ جهت رفع این خطراحتمالی ست . بدین صورت که با تشخیص مانع ، موتور شیشه بالابر را متوقف می کند . این ویژگی بسیار اهمیت دارد.

گام به گام Step By Step

با فرمان پاورویندوز به موتور بالابر شیشه اگر هر چهار شیشه همزمان شروع به بالا رفتن کنند انرژی بالایی از باطری صرف می شود که در کاهش عمر باطری بسیار تاثیر گذار است برای رفع این مشکل قابلیت استپ بای استپ پیاده سازی شده است بدین ترتیب که بالا رفتن شیشه ها از درب راننده آغاز می شود و به ترتیب شیشه ها بالا می روند. این قابلیت در کاهش برق مصرفی و افزایش طول عمر باطری موثر است.

دابل چک double check

چنانچه بالا رفتن یکی از شیشه ها به هر دلیلی کامل نشود, بعد از دور کامل بالا بردن شیشه ها برق مورد نیاز موتور شیشه بالابر توسط پاورویندوز تامین می شود تا از ابتدا بالا بودن کلیه شیشه ها اطمینان حاصل شود . در واقع فرایند بالابری شیشه ها مجدد توسط پاور ویندوز چک می شود و این دوبار کاری احتمال خطا را بسیار کاهش می دهد حصول اطمینال از بسته شدن شیشه ها امنیت در خودرو را بالا می برد وجود این قابلیت نیز اهمیت بالایی دارد.

انواع پاور ویندوز

در ادامه انواع پاور ویندوز ها را به شما معرفی می کنیم

پاور ویندوز یونیورسال

پاور ویندوز یونیوسال قابلیت نصب بر روی هر خودرویی را دارد.

این مدل از پاور ویندوز قابلیت تشخیص اتمام فرایند بالارفتن همه ی شیشه ها را دارد.

بعلت پیچیدگی در مکانیزم نصب بهتر است از نصاب ماهر و مجرب بهره برد که در عملکرد دچار اشکالی نشود .

قابل ذکر است در صورت عدم نصب اصولی امکان رخداد اتصال کوتاه و حریق وجود دارد.

بعلت قطع سیم کشی اصلی و تغییر در دسته سیمهای خودرو نصب این مدل پاور ویندوز موجب ابطال گارانتی خودرو خواهد شد.

این نوع پاورویندوز بر روی خودروهایی که سیستم سیم کشی پیچیده دارند توصیه نمی شود.

پاور ویندوز چیست - های آپشن

پاور ویندوز فابریکی

این نوع پاور ویندور شامل یک کیت الکترومکانیکی ست که در مسیر موتورهای بالابرنده شیشه و کلیدهای کنترلی قرار می گیرد.سوکت های بکار رفته در آن دقیقا مطابق خودرو مورد نظر و استاندارد همان خودرو هستند از این جهت بیشترین سازگاری و هماهنگی را با خودرو راداراست .

پاور ویندوز فابریکی در بازار با قیمتهای متفاوتی یافت می شود که این تفاوت به عوامل متعددی بستگی دارد از کیفیت عملکرد ، امکان نصب بدون دخالت در فرایند سیم کشی خودرو و حفظ گارانتی خودرو ،برخورداری از المانهای با کیفیت و اصل با بهترین متریال، سخت افزار بروز و بهینه ، استفاده از سوکت و سیم های اصل و فابریک ،

پاور ویندوز OBD

این دسته از پاور ویندوزها توسط سوکت دیاگ یا همان OBD با خودرو هماهنگ می شوند . بعلت عدم وجود دسته سیم با فرمان بالا رفتن شیشه از شبکه عمل می کنند بدین ترتیب تنها بر روی خودروهایی قابل نصب هستند که به سیستم مالتی پلکس محهز باشند .

در این نوع پاور ویندوز بعلت عدم ارتباط مستقیم با موتور بالا برنده شیشه امکان تشخیص تکمیل فرایند بالا رفتن شیشه وجود ندارد و بر اساس تایم مشخص شده برق رسانی انجام می شود در این مکانیزم در صورتی که یکی از شیشه ها بالا هم باشد برق رسانی اتفاق میافتد ازین رو هدر رفت برق وجود دارد و در دراز مدت به رله ها و موتوربالا رونده شیشه ها آسیب خواهد زد.

در این مدل بعد از قفل شدن خودرو شبکه مالتی پلکس فرمان بالا رفتن شیشه ها را به موتور بالابرنده ها ارسال میکند.

آنچه این مدل پاور ویندوز را با کیفیت یا بی کیفیت می کند سطح برنامه نویسی این کیت هاست هرچه هوشمندانه تر و با قابلیت بهتری برنامه نویسی شده باشد ارزشمندتر و گزینه مناسبتری خواهند بود.

انتخاب پاور ویندوز

در انتخاب پاور ویندوز کیفیت و کارایی آن در تامین امنیت و کاربری دقیق و احتمال خطای پایین و سازگاری با تجهیزات الکتریکی و الکترومکانیکی خودرو و عدم آسیب به سایر تجهیزات بسیار حائز اهمیت است .

با توجه به تکنولوژی بکار رفته در پاورویندوز و کارخانه های سازنده آن قیمت این آپشن کاربردی متغیر است برای مشاوره و انتخاب پاورویندوز هماهنگ با خودروی خود می توانید با مشاوران و متخصصان های آپشن مشورت کنید.

های آپشن از انتخاب تا خرید و نصب پاور ویندوز مناسب و با کیفیت در کنار شما خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.